13 kwietnia 2024
renault kangoo

Każdy kierowca jest w stanie na pytanie zadane o serwis swojego samochodu wskazać w zasadzie autoryzowane stacje obsługi i warsztat lokalnego mechanika. I będzie to zgodne z prawdą, samochody naprawiamy z reguły w ASO gdy są one młode. Wtedy też często do ich naprawy, czy po prostu czynności związanych z eksploatacją stosujemy markowe podzespoły, nie zamienniki. Statystyczny kierowca, właściciel auta naprawia i serwisuje samochody osobowe jednak w mniejszych lokalnych serwisach. Mało kto z nas zdaje sobie sprawę, że część z tych mniejszych serwisów należy do sieci i są one konkurencją dla ASO.

Liczba serwisów w Polsce

Ogólnie w Polsce z reguły małych, a na pewno samodzielnych warsztatów jest sporo. Gdyby podawać liczby, to szacuje się, że jest ich w porównaniu do ASO ok. 75%. Tego typu działalność w kraju ma zarejestrowanych ponad 200 000 podmiotów, więc śmiało można powiedzieć, że ok. 150 000 miejsc, gdzie naprawimy samochód stanowić będą właśnie te małe, lokalne. Ogłoszenia motoryzacyjne, w treści zazwyczaj zapewniają możliwość sprawdzenia stanu technicznego auta przed zakupem. Warto jednak podjąć decyzję o tym w jakim serwisie to uczynimy.

peugeot

Czym są niezależne serwisy aut?

Spośród serwisów, warsztatów nie będących autoryzowanymi możemy wyróżnić te sieciowe i niezależne od sieci, pracujące samodzielnie. Te niezależne serwisy są z reguły tak samo dobrze wyposażone i oferujące szeroką gamę usług. Owszem, niektóre z  nich współpracują z sieciami, np. w zakresie wymiany opon jednak w większości są to 2-3 stanowiskowe warsztaty zdolne obsłużyć maksymalnie 4 pojazdy (tak mówią statystyki).

Niezależne serwisy aut w Warszawie

Oprócz sieciowych, znanych w całej Polsce jak np. AD Serwis, Bosch Service, Bosch Car Service, Bosch Diesel Centrum, AutoCrew, Auto Primo, Checkstar, EuroWarsztat, Leader Service w Warszawie mamy także świetnie prosperujące i mające dobre opinie niezależne serwisy aut. Oferują one, tak jak serwisy sieciowe współpracę w ramach zawartych umów z flotami firm i równie chętnie sprawdzają i naprawiają auta używane dla klientów indywidualnych.

5/5 - (1 vote)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *